همانطور که پیشتر بیان شد، انواع بیوریتم Types of Biorhythm در بدن ما به صورت ریتم ها، سیکل ها، و چرخه های زیادی در بدن همه ما وجود دارند. معروفترین انواع بیوریتم Types of Biorhythm در چرخه های خواب و بیداری و چرخه قاعدگی خانم ها معرف حضور همگان هستند.

به خاطر وجود انواع بیوریتم Types of Biorhythm در سیستم بدن ما تغییر فاز و حالت می دهیم. در واقع انرژی های جسمانی Physical، حالات روحی Spiritual، وضعیت احساسات Emotion، توان فکری Intellectual و قدرت یادگیری و حتی حس ششم Psychic ما همه به شکل دوره ای کم و زیاد می شوند.

در سیستم بدنی ما انسان ها، سطوح انرژی های مختلفی وجود دارد که از بدو تولد فرد شروع به زیاد شدن و سپس کم شدن می کنند. این دوره های نوسانی به صورت تکراری در طول زمان ادامه می یابند و تغییر این دوره ها باعث تغییر حالات مختلفی در انسان می شوند.

برای مطالعه بیشتر در مورد بیوریتم به نوشته بخش اول: معرفی بیوریتم ها مراجعه بفرمایید. در این نوشتار ما به توضیح انواع بایوریتم های اولیه Human Primary Biorhythms برای شما می پردازیم.

انواع بیوریتم Types of Biorhythm در انسان

انواع بیوریتم Types of Biorhythm زیادی در بدن ما وجود دارند. تمام انواع بیوریتم Types of Biorhythm  به شکل نمودار سینوسی از بدو تولد آغاز می شوند و حول خط مبنا یا محور زمان با پریودهای متفاوت در حال زیاد و کم شدن ادامه می یابند.

در تمامی انواع بیوریتم Types of Biorhythm روز آغازین همانطور که در تمامی نمودارها ملاحظه خواهید کرد، ابتدا نمودار در بالای خط مبنا در منطقه مثبت یا فعال حرکت می کند. سپس به اوج خود رسیده و بعد شروع به حرکت به سمت پائین و وارد شدن به منطقه غیرفعال یا منفی زیر خط مبنا می کند.

در واقع زمانی که یک دوره در منطقه مثبت قرار دارد فرد دارای حداکثر انرژی بوده و هرچه جلوتر می رود، انرژی خود را از دست می دهد. در هر فرد، زمانی هم که دوره مورد نظر وارد فاز/منطقه منفی می شود سطح انرژی پائین و آرام آرام انرژی از دست رفته جبران می شود.

به طور کلی در انسان ما چهار دسته اصلی از انواع بیوریتم Types of Biorhythm داریم که شامل بایوریتم های اولیه/پایه Primary، بایوریتم های ثانویه Secondary، بایوریتم های آی-چینگ (ئی چینگ) I-Ching، و بایوریتم های الگوهای شهودی هستند. ما در این نوشتار به بررسی انواع بیوریتم Types of Biorhythm اولیه می پردازیم.

انجمن های تخصصی علوم فرا روانشناسی و سایکیک

دسته اول انواع بیوریتم Types of Biorhythm: بایوریتم های اولیه/پایه Primary Biorhythms:

انواع بیوریتم Types of Biorhythm در دسته بایوریتم های اولیه/پایه شامل چهار زیست چرخه جسمانی (فیزیکی)، هیجانی (عاطفی)، عقلانی (هوشی)، و شهودی / حس ششم هستند.

1.  انواع بیوریتم Types of Biorhythm اولیه: بایوریتم جسمانی/ فیزیکی Physical Biorhythm

 بایوریتم جسمانی/ فیزیکی Physical Biorhythm
بایوریتم جسمانی/ فیزیکی Physical Biorhythm

 

این نوع از زیست چرخه بیشتر در مردان غالب است. توانایی های یین دوره شامل قدرت، طاقت، ایمنی نسبت به انواع بیماری، افزایش میل جنسی، افزایش توان باروری، توانایی هماهنگی چشم و دست، و مقاومت نسبت به درد هستند.

این چرخه زیستی بر جنبه های جسمانی و فیزویولوژیک بدن ما انسان ها تاثیر می گذارد. در دوره مثبت این سیکل شما در بهترین وضعیت هستید و از نظر جسمانی در موضوعاتی که از لحاظ قدرت و تحمل نیاز به کار دارند، موفق هستید.

هنگامی که فاز بیوریتم جسمانی منفی و در ریتم پایینی دوره هستید، شما انرژی کمتری دارید و کمتر احساس سر حال بودن می کنید.

بایوریتم جسمانی Phyisical Biorhythm دارای دوره 23 روزه است که 11.5 روز آن در منطقه مثبت و پرانرژی به سر می برد و 11.5 روز دیگر آن در حالت سطح انرژی پائین و در نتیجه قدرت و استقامت نیز پایین می باشد.

حواستان باشد:

در روزی که چرخه در نقطه صفر قرار دارد بیشترین میزان بهم خوردگی در احوال جسمی مشاهده شده و بهتر است در صورت امکان در این روز به استراحت بپردازید و از مسابقات و فعالیت های مستلزم انرژی بدنی اجتناب نمایید.

2. انواع بیوریتم Types of Biorhythm اولیه: بایوریتم هیجانی/ عاطفی Emotional Biorhythm:

بایوریتم هیجانی/ عاطفی Emotional Biorhythm
بایوریتم هیجانی/ عاطفی Emotional Biorhythm

 

بایوریتم هیجانی/ عاطفی Emotional Biorhythm معمولاً بیشتر در خانم ها غالب است و 28 روز طول می کشد. این سیکل از انواع بیوریتم Types of Biorhythm تنظیم کننده هیجانات، احساسات، خلق، فانتزی ها و تخیلات، ثبات عاطفی، مزاج، انرژی مثبت، عواطف، خلاقیت و واکنشهای ماست.

توانایی های این زیست چرخه حول محور ثبات وضعیت روانی و خلق است. در طی فاز مثبت که شامل  14 روز اول بایوریتم هیجانی/ عاطفی Emotional Biorhythm است، شما احساس علاقه، گرمی، میل به تعامل دوستانه و صمیمانه بودن می کنید و در روابطتان بازتر هستید.

آخرین اخبار و تحولات ارز دیجیتال، فارکس و بورس

در طی دوره منفی بایوریتم هیجانی/ عاطفی Emotional Biorhythm در 14 روز دوم آن، شما بیشتر تمایل به گوشه گیری، همکاری کمتر، کناره گیری، و احساسات منفی دارید. مراقب باشید که ممکن است خیلی تحریک پذیر و منفی باشید.

لطفاً توجه بفرمایید:

در روز تغییر فاز و نقطه صفر نمودار، به ویژه از مثبت به منفی، لطفاً از هر گونه بحث و مشاجره و یا چالش های عاطفی پرهیز کنید. بسیاری از دعواها، قطع ارتباطات و حتی مشاجرات منجر به طلاق در همین تغییر فازهای بایوریتم هیجانی/ عاطفی Emotional Biorhythm رخ می دهند.

3. انواع بیوریتم Types of Biorhythm اولیه: بایوریتم عقلانی/ هوشی Intellectual Biorhythm:

بایوریتم عقلانی/ هوشی Intellectual Biorhythm
بایوریتم عقلانی/ هوشی Intellectual Biorhythm

 

بایوریتم عقلانی/ هوشی Intellectual Biorhythm در انسان ها 33 روز طول می کشد و در هر دو جنسیت زن و مرد به یک اندازه غلبه دارد.  نقش بایوریتم عقلانی/ هوشی Intellectual Biorhythm تنظیم هوش، توانایی عقلانی، توانمندی های شناختی، منطق، هوش کلامی، هوش ریاضی واکنش های ذهنی-روانی، خودآگاهی، تصمیم گیری، قضاوت، استدلال و حافظه است.

به طور خلاصه، توانایی های بایوریتم عقلانی/ هوشی Intellectual Biorhythm شامل توانمندی شما برای یادگیری، حافظه، تفکر تحلیلی-منطقی و تصمیم گیری است.  این زیست چرخه تاثیر مستقیمی بر توانایی خلاقیت و درک جهان پیرامون ما دارد.

در دوره مثبت بایوریتم عقلانی/ هوشی Intellectual Biorhythm شامل 16.5 روز اول، به نظر می رسد که ما بتوانیم حداکثر پاسخگویی عقلانی را داشته باشیم. ما در پذیرش و فهم عقاید جدید، فرضیه ها و روش ها باز هستیم. نمرات امتحانی بالایی آورده و با یک بار مطالعه همه چیز را می فهمیم.

اما در دوره منفی بایوریتم عقلانی/ هوشی Intellectual Biorhythm که شامل 16.5 روز دوم سیکل زیست چرخه است، به نوعی دچار خنگ شدگی مزمن اکتسابی می شوی. مشکل در درک فرضیات و عقاید جدید وجود دارد. حتی از درک و فهم مطالبی که پیشتر یاد گرفته بودیم عاجز شده و نوعی احساس عقب ماندگی ذهنی به ما دست می دهد.

توجه داشته باشید:

در هنگام روز تغییر فاز به ویژه از مثبت به منفی بایوریتم عقلانی/ هوشی Intellectual Biorhythm لطفاً از انجام هرگونه تست هوش و یا آزمون های حساس همچون آزمون های استخدامی، آزمون های کنکور و یا تست هایی نظیر IELTS، TOEFL، GRE، و یا GMAT که سرنوشت شما را تعیین می کنند اجتناب نمایید.

انجمن های تخصصی برنامه ریزی تحصیلی و موفقیت در کنکور

4. انواع بیوریتم Types of Biorhythm اولیه: ve:

بایوریتم شهودی / حس ششم Intuitive/ Sixth Sense Biorhythm
بایوریتم شهودی / حس ششم Intuitive/ Sixth Sense Biorhythm

 

بایوریتم شهودی / حس ششم Intuitive/ Sixth Sense Biorhythm در ابتدا به عنوان یک چرخه زیستی فرعی محسوب می شد. اما امروزه به دلیل اهمیت و توجه خاص به آن افزون بر اینکه ریتمی از بایوریتم های اولیه/پایه Primary Biorhythms می شود، خود دارای یک سری الگوهای جداگانه نیز می باشد.

بایوریتم شهودی / حس ششم Intuitive/ Sixth Sense Biorhythm مؤثر بر حس ششم، الهامات، دریافت مستقیم، شهود، ادراکات ناخودآگاه، و کنترل غرایز است. برتری بایوریتم شهودی / حس ششم Intuitive/ Sixth Sense Biorhythm در هر دو جنس زن و مرد یکسان بوده و تفاوتی با یکدیگر ندارند.

حتی افرادی که حس ششم نیرومندی دارند تنها در زمان اوج بایوریتم شهودی / حس ششم Intuitive/ Sixth Sense Biorhythm می توانند دریافت های خوبی داشته باشند.

هر سیکل بایوریتم شهودی / حس ششم Intuitive/ Sixth Sense Biorhythm شامل 38 روز است. در فاز مثبت، چرخه زیستی شهودی/ حس ششم که شامل 19 روز می باشد، فرد روشن بینی و الهامات خوبی داشته و به خوبی از امیال و غرایز خود با خبر است. حتی برخی از مشاهدات نشان داده افراد در جلسات تحلیل روانی در این دوره مثبت، بهتر ناخودآگاه خود را کشف می نمایند.

در فاز منفی بایوریتم شهودی / حس ششم Intuitive/ Sixth Sense Biorhythm که شامل 19 روز است، فرد تقریباً ذهنیتی مادی گرایانه تر داشته و از درک زیبایی های مکنون جهان و الهامات و اشارات جهان متافیزیکی بی بهره می باشد. تمرینات مراقبه و ذن در این دوران زیاد راهگشا نبوده و مراقبه های متعالی جوابگوی نیازهای روحی نیستند.

نکته بسیار مهم در موردانواع بیوریتم Types of Biorhythm

متاسفانه بسیاری از سودجویان و شیادانی که به نام غیب بینی و پیشگویی فعالیت می کنند با سوء استفاده از این موارد سعی در فریب دادن مردم را دارند. به گفته دکتر امیر محمد شهسوارانی عصب روانشناس انستیتو رزا مایند، لطفاً در نظر داشته باشید تمامی این ریتم ها در حد فرضیه بوده و هنوز تا اثبات کامل و علمی آنها راه درازی در پیش است.