درباره ما

به وبسایت انستیتو علوم روانی‌زیستی‌اجتماعی‌اقتصادی (IPBSES) خوش آمدید.

جهان امروز جهان خلاقیت، نوآوری، تغییر و در یک کلام، ناپایداری است. مردم در خانواده، جامعه و سازمان‌‌ها و محیط‌های شغلی خود همواره از محیط اطراف خود تاثیر می‌­پذیرند و تغییر را به عنوان ضرورتی اجتناب­‌ناپذیر پذیرفته‌اند. با درک این نکته که تغییر جزء لاینفک و ذات سازمان‌های هزاره سوم شده است قدرت سازگاری و انطباق با تحولات اخیر در عرصه‌­های مختلف اقتصادی و اجتماعی ضرورت می‌­یابد.

الف) در سازمان‌ها، به منظور غلبه بر شرایط نامطمئن، پیچیده و پویا، تنها راهی که پیش ­روی مدیران قرار دارد توانمندسازی سازمان و کارکنان از طریق کسب دانش و مهارت­‌هایی است که به سرعت کهنه  منسوخ می­‌شوند. از این رو داشتن نیروی انسانی توانا و کارآمد که بنیاد ثروت ملی و دارایی­‌های حیاتی سازمان به شمار می­‌آید، منافع بسیار زیادی برای سازمان­‌ها، شرکت­‌ها و بنگاه‌­های اقتصادی به دنبال دارد. در حقیقت، این حرکت، میانبری به سوی بهره‌وری سازمانی، بهبود فرهنگ سازمانی، افزایش کیفیت و غنای رفتار سازمانی و در یک کلام، افزایش حاشیه سود و مزیت رقابتی هر سازمان است.

ب) در جامعه، بطور عمده برای مقابله با تغییرات پیش‌ رو چالش‌های جدید، علی الخصوص در مواجهه با نسل جوان جدید، بروزرسانی دانش و ارزیابی‌های مکرر وضع موجود و سنجش شیوه‌های نوینی که منطبق با خواست و سلیقه جوانان و مطابق معیارهای ارزش و فرهنگ اجتماعی باشد ضروری است. همبستگی اجتماعی تنها زمانی حاصل می‌شود که بتوان با بردباری و تحمل بالا، نیازهای نسل‌های مختلف را دریافته و آنها را به گونه‌ای در هم تنید که تعالی اجتماعی و حفظ تسلسل جامعه حاصل آید.

پ) در خانواده، دیگر روش‌های سنتی تربیت و فرزندپروری تکافوی نسل حاضر را نمی‌دهند؛ نسلی که در تکنولوژی‌های ارتباط از راه دور بدنیا آمده و از نوزادی با ظرفیت‌های عظیم عصبی و مغزی فعال شده، در زندگی هستند. نسلی که نمی توان به شیوه‌های چندهزارساله آموزش و پرورش، به ایشان مفاهیم و میراث نسل‌های پیشین (فرهنگ) را انتقال داد. دیگر مسایل به شیوه‌های سلسله مراتبی سابق، کوتاه آمدن‌ها، و پرهیز ار مقابله با جایگاه‌ها و نقش‌ها قابل حل و فصل نیستند؛ نسل امروزی به کل و از بنیان به دید دیگری به جهان و راه حل‌های مسایل می نگرند.

  

ما در IPBSES تمامی انرژی، دانش، و تلاش خود را معطوف به برآورده‌سازی این نیازها نموده‌ایم؛ ایجاد دانش تألیفی که همه در آن برنده هستند: خانواده، جامعه، و سازمان‌ها با هم در وفاق کامل پیش به سوی تکامل و استفاده حداکثری از دانش روز برای ساده‌سازی زندگی.

 

«با ما سادگی زیستن در اوج را تجربه کنید»

دکمه بازگشت به بالا