پرسش های متداول

در بخش “پرسش های متداول” شما عزیزان می توانید پرسش های متداول و سوالات اصلی خود در زمینه های مختلف حوزه های روانشناسی، جامعه شناسی، اقتصاد، علوم اعصاب، جراحی مغز و اعصاب، ورزش، فارکس، بورس، برنامه نویسی، طراحی سایت، SEO، دیجیتال مارکتینگ، هوش مصنوعی و ارزهای دیجیتال بپرسید و پاسخ های پرسش های متداول که دیگران پیشتر پرسیده اند را نیز ملاحظه بفرمایید.

در صورت تمایل می توانید پرسش های متداول ذهنی خود در مورد موضوعات مختلف را حسب دسته بندی کلی و نیز زیر عنوان های پرسش و پاسخ اختصاصی آن درج بفرمایید. در نظر داشته باشید که به طور معمول 1-3 روز کاری ممکن است حسب تعطیلات و یا قطعی اینترنت زمان برای پاسخگویی به شما عزیزان لازم باشد.

اما نگران نباشید. ما اینجا هستیم تا به پرسش های متداول شما در زمینه های مختلف کسب و کار و زندگی روانشناختی و اجتماعی بهترین پاسخ ها را به صورت رایگان ارائه دهیم

دکتر امیر محمد شهسوارانی جامعه شناس و روانشناس انستیتو رزا مایند IPBSES به همراه سایر همکاران خود سعی می کنند تا به سوالات شما در اولین فرصت ممکن و با سرعت بالا پاسخ دهند.

در صورتی که تخصص و توانایی پاسخگویی به پرسش های متداول را دارید، می توانید با ما تماس بگیرید تا شما را به عنوان یکی از دبیران سرویس متناسب با تخصصتان قرار دهیم. از این طریق می توانید تخصص و دانش خود را با دیگران به اشتراک گذارده و نیز به شکلی موثر و نیرومند خود را در فضای مجازی معرف و مطرح نمایید.

موضوعات مورد بررسی در پرسش های متداول:

آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

انتخاب نوع داده برای اعداد اعشاری در سی شارپ

1 ارسال ها
1 کاربران
0 Reactions
160 نمایش‌
دکتر امیر محمد شهسوارانی
(@amshahi)
Noble Member Admin
عضو شده: 3 سال قبل
ارسال‌: 405
شروع کننده موضوع  
در سی شارپ، وقتی با اعداد اعشاری سر و کار دارید، چند گزینه دارید، اما رایج‌ترین انتخاب‌ها عبارتند از «float»،«double» و «decimal». هر یک از این انواع بر اساس دقت و محدوده مورد نیاز برای سناریوهای مختلف مناسب هستند. در ادامه به توضیح این سه نوع داده برای اعداد اعشاری می پردازیم:
 
- فلوت float:
. فلوت float یک متغیر تک دقته single-precision (استاندارد IEEE که طبق آن متغیر 32 بیت را اشغال می کند) با نقطه شناور یا ممیز شناور floating-point است. فلوت float برای محاسبات علمی که دقت 6-9 رقم بعد از اعشار کافی است مناسب می باشد. هر متغیر فلوت float 4 بایت  از حافظه را اشغال می کند.
 
- دابل double:
دابل double یک متغیر ممیز شناور با دقت دوگانه  double-precision (استاندارد IEEE که طبق آن متغیر 64 بیت را اشغال می کند) است. به گفته دکتر امیر محمد شهسوارانی، دابل double زمانی استفاده می‌شود که دقت دو برابری «شناور» مورد نیاز است و دقت ۱۵ تا ۱۷ رقمی را بعد از اعشار ارائه می‌دهد. هر متغیر دابل double 8 بایت حافظه را اشغال می کند.
 
 
انتخاب نوع داده برای اعداد اعشاری در سی شارپ دکتر امیر محمد شهسوارانی
 
 
- دسیمال decimal:
نوع داده دسیمال decimal دارای محدوده کوچکتر اما دقت بالاتری نسبت به "float" یا "double" است که آن را برای محاسبات مالی و پولی مناسب می‌کند، جایی که نمایش اعشاری دقیق مورد نیاز است. دسیمال decimal 28-29 رقم بعد از اعشار را ارائه می دهد و 16 بایت حافظه را اشغال می کند.
 
کدامیک بهتر است؟
انتخاب نوع داده برای اعداد اعشاری بستگی به زمینه کاری و محاسباتی نرم افزار مورد استفاده شما دارد:
- برای محاسبات علمی و مهندسی که نیازی به نمایش اعشاری دقیق ندارند و در جایی که عملکرد مهم است، از «float» یا «double» استفاده کنید.
- از «decimal» برای برنامه‌های مالی استفاده کنید که نمایش دقیق اعشاری و دقت آن مهم‌تر از عملکرد است.
-  نوع دسیمال decimal به‌ ویژه در سناریوهایی که خطاهای گرد کردن از «float» یا «double» می‌تواند انباشته شده و منجر به عدم دقت قابل‌توجه شود، مانند هنگام پرداختن به پول، مهم است. با این حال، عملیات در دسیمال decimal کندتر است و حافظه بیشتری نیاز دارد، بنابراین زمانی که باید عملکرد را اولویت‌بندی کنید و دقت بالا آنچنان مهم نیست، استفاده از دسیمال decimal بهترین انتخاب نمی باشد.
در اینجا یک مثال ساده برای نمایش هر نوع از داده های اعشاری آورده شده است:
 

float floatValue = 3.14f; // Precision of ~6-9 digits
double doubleValue = 3.14159265359; // Precision of ~15-17 digits
decimal decimalValue = 3.1415926535897932384626433832m; // Precision of 28-29 digits
 

   
نقل‌قول

ارسال یک پاسخ

نام نویسنده

ایمیل نویسنده

عنوان *

پیش‌نمایش 0 رونوشت ذخیره شد
اشتراک:

خوش آمدید!

وارد ناحیه کاربری خود شوید

ایجاد حساب جدید!

برای ثبت نام فرم های زیر را پر کنید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای بازنشانی رمز عبور خود وارد کنید.