پرسش های متداول

در بخش “پرسش های متداول” شما عزیزان می توانید پرسش های متداول و سوالات اصلی خود در زمینه های مختلف حوزه های روانشناسی، جامعه شناسی، اقتصاد، علوم اعصاب، جراحی مغز و اعصاب، ورزش، فارکس، بورس، برنامه نویسی، طراحی سایت، SEO، دیجیتال مارکتینگ، هوش مصنوعی و ارزهای دیجیتال بپرسید و پاسخ های پرسش های متداول که دیگران پیشتر پرسیده اند را نیز ملاحظه بفرمایید.

در صورت تمایل می توانید پرسش های متداول ذهنی خود در مورد موضوعات مختلف را حسب دسته بندی کلی و نیز زیر عنوان های پرسش و پاسخ اختصاصی آن درج بفرمایید. در نظر داشته باشید که به طور معمول 1-3 روز کاری ممکن است حسب تعطیلات و یا قطعی اینترنت زمان برای پاسخگویی به شما عزیزان لازم باشد.

اما نگران نباشید. ما اینجا هستیم تا به پرسش های متداول شما در زمینه های مختلف کسب و کار و زندگی روانشناختی و اجتماعی بهترین پاسخ ها را به صورت رایگان ارائه دهیم

دکتر امیر محمد شهسوارانی جامعه شناس و روانشناس انستیتو رزا مایند IPBSES به همراه سایر همکاران خود سعی می کنند تا به سوالات شما در اولین فرصت ممکن و با سرعت بالا پاسخ دهند.

در صورتی که تخصص و توانایی پاسخگویی به پرسش های متداول را دارید، می توانید با ما تماس بگیرید تا شما را به عنوان یکی از دبیران سرویس متناسب با تخصصتان قرار دهیم. از این طریق می توانید تخصص و دانش خود را با دیگران به اشتراک گذارده و نیز به شکلی موثر و نیرومند خود را در فضای مجازی معرف و مطرح نمایید.

موضوعات مورد بررسی در پرسش های متداول:

آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

دمای مناسب برای یخچال و فریزر در خانه چند است؟

1 ارسال ها
1 کاربران
0 Reactions
76 نمایش‌
دکتر امیر محمد شهسوارانی
(@amshahi)
Noble Member Admin
عضو شده: 3 سال قبل
ارسال‌: 422
شروع کننده موضوع  

  الف) دمای ایده آل یخچال در خانه

دمای ایده آل یخچال برای استفاده خانگی بین تقریباً 1.7 تا 3.3 درجه سانتیگراد است. این محدوده تا جایی است که می توانید به انجماد نزدیک شوید، بدون اینکه آنقدر سرد باشد که غذای شما یخ بزند.

نگه داشتن یخچال در این منطقه دمایی به حفظ کیفیت غذا کمک می کند و خطر رشد باکتری ها را کاهش می دهد. اگر دماسنج داخلی یخچال شما دقیق نیست، ماندن در این محدوده دامنه دمایی تضمین می کند که غذای شما به سرعت فاسد نمی شود یا شما را در معرض باکتری های مضر مانند سالمونلا و اشریشیاکلی (ای کلای) E. coli  قرار نمی دهد.

 

دمای مناسب برای یخچال و فریزر در خانه چند است؟ دکتر امیر محمد شهسوارانی

 

ب) دمای ایده آل فریزر در خانه

در مورد فریزر، بهترین دما تقریباً 18- درجه سانتیگراد است. یخ زدن مواد غذایی باکتری های موجود را از بین نمی برد، اما از رشد بیشتر باکتری ها جلوگیری می کند.

توجه داشته باشید که فریزر خود را خیلی سرد نکنید، زیرا می تواند منجر به سوختن فریزر شود و باعث از بین رفتن رطوبت و طعم غذا شود.

اگر یخچال و یا فریزر شما مقدار زیادی یخ (برفک) دارد، این نشانه آن است که دما خیلی سرد است. به یاد داشته باشید که کویل های یخچال و فریزر خود را به طور دوره ای تمیز کنید تا خنک و کارآمد بماند و از فشار دادن یخچال و فریزر به سمت دیوار خودداری کنید و فاصله حداقل 10 سانتی متر را بین دیوار و یخچال و فریزر خود برای جریان هوای مناسب، حفظ نمایید.

 

منبع

 

این موضوع در 4 هفته قبل توسط دکتر امیر محمد شهسوارانی اصلاح شد

   
نقل‌قول

ارسال یک پاسخ

نام نویسنده

ایمیل نویسنده

عنوان *

پیش‌نمایش 0 رونوشت ذخیره شد
اشتراک:

خوش آمدید!

وارد ناحیه کاربری خود شوید

ایجاد حساب جدید!

برای ثبت نام فرم های زیر را پر کنید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای بازنشانی رمز عبور خود وارد کنید.