پرسش های متداول

در بخش “پرسش های متداول” شما عزیزان می توانید پرسش های متداول و سوالات اصلی خود در زمینه های مختلف حوزه های روانشناسی، جامعه شناسی، اقتصاد، علوم اعصاب، جراحی مغز و اعصاب، ورزش، فارکس، بورس، برنامه نویسی، طراحی سایت، SEO، دیجیتال مارکتینگ، هوش مصنوعی و ارزهای دیجیتال بپرسید و پاسخ های پرسش های متداول که دیگران پیشتر پرسیده اند را نیز ملاحظه بفرمایید.

در صورت تمایل می توانید پرسش های متداول ذهنی خود در مورد موضوعات مختلف را حسب دسته بندی کلی و نیز زیر عنوان های پرسش و پاسخ اختصاصی آن درج بفرمایید. در نظر داشته باشید که به طور معمول 1-3 روز کاری ممکن است حسب تعطیلات و یا قطعی اینترنت زمان برای پاسخگویی به شما عزیزان لازم باشد.

اما نگران نباشید. ما اینجا هستیم تا به پرسش های متداول شما در زمینه های مختلف کسب و کار و زندگی روانشناختی و اجتماعی بهترین پاسخ ها را به صورت رایگان ارائه دهیم

دکتر امیر محمد شهسوارانی جامعه شناس و روانشناس انستیتو رزا مایند IPBSES به همراه سایر همکاران خود سعی می کنند تا به سوالات شما در اولین فرصت ممکن و با سرعت بالا پاسخ دهند.

در صورتی که تخصص و توانایی پاسخگویی به پرسش های متداول را دارید، می توانید با ما تماس بگیرید تا شما را به عنوان یکی از دبیران سرویس متناسب با تخصصتان قرار دهیم. از این طریق می توانید تخصص و دانش خود را با دیگران به اشتراک گذارده و نیز به شکلی موثر و نیرومند خود را در فضای مجازی معرف و مطرح نمایید.

موضوعات مورد بررسی در پرسش های متداول:

آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

انواع شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI

1 ارسال ها
1 کاربران
0 Reactions
94 نمایش‌
دکتر امیر محمد شهسوارانی
(@amshahi)
Noble Member Admin
عضو شده: 3 سال قبل
ارسال‌: 405
شروع کننده موضوع  
همانطور که پیشتر بیان شد، شاخص‌های کلیدی عملکرد  KPI شامل معیارهایی کمی یا کیفی هستند که برای ارزیابی عملکرد و پیشرفت یک فرد، تیم، بخش یا سازمان در دستیابی به اهداف و اهداف خاص استفاده می‌شوند.
به گفته دکتر امیر محمد شهسوارانی روانشناس صنعتی و سازمانی، شاخص های کلیدی عملکرد KPI ابزارهای ضروری برای اندازه گیری عملکرد، شناسایی زمینه های بهبود و نظارت بر موفقیت استراتژی یک سازمان هستند.
بر اساس دسته بندی های شاخص‌های کلیدی عملکرد  KPI می توان انواع زیر را برای شاخص‌های کلیدی عملکرد  KPI بر شمرد:
 
1. شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI فروش:
می‌توانید عملکرد فروش خود را با کمک شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI فروش نظارت کنید.
معیارهایی از جمله درآمد، میانگین ارزش خرید، هزینه به دست آوردن مشتریان جدید، نرخ‌های حفظ/ریزش و موارد دیگر ممکن است شامل شوند.
 
2. شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI بازاریابی:
همانطور که از نام آنها پیداست، شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI بازاریابی در درجه اول به ارزیابی موفقیت ابتکارات بازاریابی شما می پردازند.
معیارهایی مانند ترافیک وب سایت، نرخ تبدیل، تعامل با رسانه های اجتماعی و موارد دیگر می توانند شامل شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI  بازاریابی شوند. داده‌های فروش معمولاً با بینش‌های به‌دست‌ آمده از KPIهای بازاریابی ترکیب می‌شوند.
 
 
انواع شاخص‌های کلیدی عملکرد  KPI دکتر امیر محمد شهسوارانی
 
3. شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI مالی:
رشد درآمد، سودآوری، بازگشت سرمایه (ROI) و جریان نقدی تمرکز اصلی شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI مالی هستند. شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI مالی تصاویری را در مورد ثبات و رفاه مالی شرکت شما ارائه می دهند.
 
4. شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI عملیاتی:
اثربخشی عملیات و رویه های عملیاتی شما توسط  شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI عملیاتی سنجیده می شود. شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI عملیاتی معمولاً شامل شاخص های عملکردی برای مدیریت موجودی، تضمین کیفیت و خروجی تولید هستند.
 
5. شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI مشتری:
اندازه گیری موفقیت شما در برآورده کردن الزامات، انتظارات و ترجیحات مشتریان، هدف اصلی شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI مشتری محور است. شاخص رضایت مشتری، میانگین ارزش طول عمر مشتری و نرخ نگهداری چند نمونه از معیارهای شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI مشتری هستند.
 

   
نقل‌قول

ارسال یک پاسخ

نام نویسنده

ایمیل نویسنده

عنوان *

پیش‌نمایش 0 رونوشت ذخیره شد
اشتراک:

خوش آمدید!

وارد ناحیه کاربری خود شوید

ایجاد حساب جدید!

برای ثبت نام فرم های زیر را پر کنید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای بازنشانی رمز عبور خود وارد کنید.