پرسش های متداول

در بخش “پرسش های متداول” شما عزیزان می توانید پرسش های متداول و سوالات اصلی خود در زمینه های مختلف حوزه های روانشناسی، جامعه شناسی، اقتصاد، علوم اعصاب، جراحی مغز و اعصاب، ورزش، فارکس، بورس، برنامه نویسی، طراحی سایت، SEO، دیجیتال مارکتینگ، هوش مصنوعی و ارزهای دیجیتال بپرسید و پاسخ های پرسش های متداول که دیگران پیشتر پرسیده اند را نیز ملاحظه بفرمایید.

در صورت تمایل می توانید پرسش های متداول ذهنی خود در مورد موضوعات مختلف را حسب دسته بندی کلی و نیز زیر عنوان های پرسش و پاسخ اختصاصی آن درج بفرمایید. در نظر داشته باشید که به طور معمول 1-3 روز کاری ممکن است حسب تعطیلات و یا قطعی اینترنت زمان برای پاسخگویی به شما عزیزان لازم باشد.

اما نگران نباشید. ما اینجا هستیم تا به پرسش های متداول شما در زمینه های مختلف کسب و کار و زندگی روانشناختی و اجتماعی بهترین پاسخ ها را به صورت رایگان ارائه دهیم

دکتر امیر محمد شهسوارانی جامعه شناس و روانشناس انستیتو رزا مایند IPBSES به همراه سایر همکاران خود سعی می کنند تا به سوالات شما در اولین فرصت ممکن و با سرعت بالا پاسخ دهند.

در صورتی که تخصص و توانایی پاسخگویی به پرسش های متداول را دارید، می توانید با ما تماس بگیرید تا شما را به عنوان یکی از دبیران سرویس متناسب با تخصصتان قرار دهیم. از این طریق می توانید تخصص و دانش خود را با دیگران به اشتراک گذارده و نیز به شکلی موثر و نیرومند خود را در فضای مجازی معرف و مطرح نمایید.

موضوعات مورد بررسی در پرسش های متداول:

آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

تفاوت شاخص های کلیدی عملکرد KPI با داشبوردهای تجاری

1 ارسال ها
1 کاربران
0 Reactions
138 نمایش‌
دکتر امیر محمد شهسوارانی
(@amshahi)
Noble Member Admin
عضو شده: 3 سال قبل
ارسال‌: 406
شروع کننده موضوع  
همانطور که پیشتر بیان شد، شاخص‌های کلیدی عملکرد  KPI شامل معیارهایی کمی یا کیفی هستند که برای ارزیابی عملکرد و پیشرفت یک فرد، تیم، بخش یا سازمان در دستیابی به اهداف و اهداف خاص استفاده می‌شوند.
 
به گفته دکتر امیر محمد شهسوارانی روانشناس صنعتی و سازمانی، شاخص های کلیدی عملکرد KPI ابزارهای ضروری برای اندازه گیری عملکرد، شناسایی زمینه های بهبود و نظارت بر موفقیت استراتژی یک سازمان هستند.
 
عبارات "داشبورد تجاری" و  "شاخص های کلیدی عملکرد KPI" را نباید به جای یکدیگر استفاده کنیم، زیرا این دو مفهوم به طور کامل با هم فرق دارند.
 
 
تفاوت شاخص های کلیدی عملکرد KPI با داشبوردهای تجاری n;jv hldv lpln ais,hvhkd
 
 
داشبورد تجاری رابطی است که نمای تلفیقی از چندین معیار و اطلاعات اضافی و همچنین نمایش بصری داده ها را ارائه می دهد. داشبوردهای تجاری به کسب و کارها تصویر کاملی از عملکرد سازمانشان در طیف وسیعی از حوزه ها می دهند و آنها را قادر می سازند تا روندها، الگوها و بینش ها را شناسایی کنند.
 
داشبورد تجاری معمولاً شامل محدوده بیشتری از معیارها و اقلام داده نسبت به شاخص های کلیدی عملکرد KPI است. با این وجود این امکان نیز وجود دارد داشبورد تجاری فقط نشان دهنده شاخص های کلیدی عملکرد KPI باشد که این امر بر اساس سلیقه، نظر، و نیاز هر سازمان قابل تعیین است.
 
داشبوردهای تجاری داده ها را به صورت نمودارها، نمودارها، جداول و سایر عناصر بصری نمایش می دهند که به کاربران امکان می دهد عملکرد را ارزیابی کنند و تصمیمات مبتنی بر داده را سریع بگیرند. اساساً، داشبوردها با استفاده از یک ابزار گزارش دهی یا نرم افزار شاخص های کلیدی عملکرد KPI  ایجاد می شوند.
 

   
نقل‌قول

ارسال یک پاسخ

نام نویسنده

ایمیل نویسنده

عنوان *

پیش‌نمایش 0 رونوشت ذخیره شد
اشتراک:

خوش آمدید!

وارد ناحیه کاربری خود شوید

ایجاد حساب جدید!

برای ثبت نام فرم های زیر را پر کنید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای بازنشانی رمز عبور خود وارد کنید.