پرسش های متداول

در بخش “پرسش های متداول” شما عزیزان می توانید پرسش های متداول و سوالات اصلی خود در زمینه های مختلف حوزه های روانشناسی، جامعه شناسی، اقتصاد، علوم اعصاب، جراحی مغز و اعصاب، ورزش، فارکس، بورس، برنامه نویسی، طراحی سایت، SEO، دیجیتال مارکتینگ، هوش مصنوعی و ارزهای دیجیتال بپرسید و پاسخ های پرسش های متداول که دیگران پیشتر پرسیده اند را نیز ملاحظه بفرمایید.

در صورت تمایل می توانید پرسش های متداول ذهنی خود در مورد موضوعات مختلف را حسب دسته بندی کلی و نیز زیر عنوان های پرسش و پاسخ اختصاصی آن درج بفرمایید. در نظر داشته باشید که به طور معمول 1-3 روز کاری ممکن است حسب تعطیلات و یا قطعی اینترنت زمان برای پاسخگویی به شما عزیزان لازم باشد.

اما نگران نباشید. ما اینجا هستیم تا به پرسش های متداول شما در زمینه های مختلف کسب و کار و زندگی روانشناختی و اجتماعی بهترین پاسخ ها را به صورت رایگان ارائه دهیم

دکتر امیر محمد شهسوارانی جامعه شناس و روانشناس انستیتو رزا مایند IPBSES به همراه سایر همکاران خود سعی می کنند تا به سوالات شما در اولین فرصت ممکن و با سرعت بالا پاسخ دهند.

در صورتی که تخصص و توانایی پاسخگویی به پرسش های متداول را دارید، می توانید با ما تماس بگیرید تا شما را به عنوان یکی از دبیران سرویس متناسب با تخصصتان قرار دهیم. از این طریق می توانید تخصص و دانش خود را با دیگران به اشتراک گذارده و نیز به شکلی موثر و نیرومند خود را در فضای مجازی معرف و مطرح نمایید.

موضوعات مورد بررسی در پرسش های متداول:

آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

محدودیت های استفاده از شاخص های کلیدی عملکرد KPI

1 ارسال ها
1 کاربران
0 Reactions
122 نمایش‌
دکتر امیر محمد شهسوارانی
(@amshahi)
Noble Member Admin
عضو شده: 3 سال قبل
ارسال‌: 406
شروع کننده موضوع  
همانطور که پیشتر بیان شد، شاخص‌های کلیدی عملکرد  KPI شامل معیارهایی کمی یا کیفی هستند که برای ارزیابی عملکرد و پیشرفت یک فرد، تیم، بخش یا سازمان در دستیابی به اهداف و اهداف خاص استفاده می‌شوند.
به گفته دکتر امیر محمد شهسوارانی روانشناس صنعتی و سازمانی، شاخص های کلیدی عملکرد KPI ابزارهای ضروری برای اندازه گیری عملکرد، شناسایی زمینه های بهبود و نظارت بر موفقیت استراتژی یک سازمان هستند.
کار با شاخص های کلیدی عملکرد KPI دارای اشکالات مختلفی است که باید در نظر گرفته شود:
الف) شاخص های کلیدی عملکرد KPI ممکن است به یک دوره زمانی طولانی برای تولید داده های معنادار نیاز داشته باشند. به عنوان مثال، برای درک بهتر الگوهای نرخ رضایت کارکنان در بازه‌های زمانی طولانی، یک شرکت ممکن است نیاز به جمع‌آوری داده‌های سالانه از کارکنان برای سال‌ها داشته باشد.
 
محدودیت های استفاده از شاخص های کلیدی عملکرد  KPI دکتر امیر محمد شهسوارانی
 
ب) برای اینکه شاخص های کلیدی عملکرد KPI موثر واقع شوند، باید به دقت تحت نظارت و پیگیری قرار گیرند. نیازی به گزارش شاخص های کلیدی عملکرد KPI نیست که ایجاد شود، اما هرگز بررسی نشود.
پ) علاوه بر این، شاخص های کلیدی عملکرد KPI که به طور منظم از نظر منطقی بودن و دقت بررسی نمی شوند، تصمیم گیری هوشمندانه را ارتقا نمی دهند.
ت) شاخص های کلیدی عملکرد KPI به مدیریت این توانایی را می دهند که با سیستم «بازی» کند. مدیران ممکن است انگیزه داشته باشند که به جای بهبود واقعی رویه ها یا نتایج، بر افزایش شاخص های کلیدی عملکرد KPI مرتبط با پاداش عملکرد تمرکز کنند.
 

   
نقل‌قول

ارسال یک پاسخ

نام نویسنده

ایمیل نویسنده

عنوان *

پیش‌نمایش 0 رونوشت ذخیره شد
اشتراک:

خوش آمدید!

وارد ناحیه کاربری خود شوید

ایجاد حساب جدید!

برای ثبت نام فرم های زیر را پر کنید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای بازنشانی رمز عبور خود وارد کنید.