پرسش های متداول

در بخش “پرسش های متداول” شما عزیزان می توانید پرسش های متداول و سوالات اصلی خود در زمینه های مختلف حوزه های روانشناسی، جامعه شناسی، اقتصاد، علوم اعصاب، جراحی مغز و اعصاب، ورزش، فارکس، بورس، برنامه نویسی، طراحی سایت، SEO، دیجیتال مارکتینگ، هوش مصنوعی و ارزهای دیجیتال بپرسید و پاسخ های پرسش های متداول که دیگران پیشتر پرسیده اند را نیز ملاحظه بفرمایید.

در صورت تمایل می توانید پرسش های متداول ذهنی خود در مورد موضوعات مختلف را حسب دسته بندی کلی و نیز زیر عنوان های پرسش و پاسخ اختصاصی آن درج بفرمایید. در نظر داشته باشید که به طور معمول 1-3 روز کاری ممکن است حسب تعطیلات و یا قطعی اینترنت زمان برای پاسخگویی به شما عزیزان لازم باشد.

اما نگران نباشید. ما اینجا هستیم تا به پرسش های متداول شما در زمینه های مختلف کسب و کار و زندگی روانشناختی و اجتماعی بهترین پاسخ ها را به صورت رایگان ارائه دهیم

دکتر امیر محمد شهسوارانی جامعه شناس و روانشناس انستیتو رزا مایند IPBSES به همراه سایر همکاران خود سعی می کنند تا به سوالات شما در اولین فرصت ممکن و با سرعت بالا پاسخ دهند.

در صورتی که تخصص و توانایی پاسخگویی به پرسش های متداول را دارید، می توانید با ما تماس بگیرید تا شما را به عنوان یکی از دبیران سرویس متناسب با تخصصتان قرار دهیم. از این طریق می توانید تخصص و دانش خود را با دیگران به اشتراک گذارده و نیز به شکلی موثر و نیرومند خود را در فضای مجازی معرف و مطرح نمایید.

موضوعات مورد بررسی در پرسش های متداول:

آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

نحوه نگارش گزارش شاخص های کلیدی عملکرد KPI

1 ارسال ها
1 کاربران
0 Reactions
124 نمایش‌
دکتر امیر محمد شهسوارانی
(@amshahi)
Noble Member Admin
عضو شده: 3 سال قبل
ارسال‌: 406
شروع کننده موضوع  
همانطور که پیشتر بیان شد، شاخص‌های کلیدی عملکرد  KPI شامل معیارهایی کمی یا کیفی هستند که برای ارزیابی عملکرد و پیشرفت یک فرد، تیم، بخش یا سازمان در دستیابی به اهداف و اهداف خاص استفاده می‌شوند.
به گفته دکتر امیر محمد شهسوارانی روانشناس صنعتی و سازمانی، شاخص های کلیدی عملکرد KPI ابزارهای ضروری برای اندازه گیری عملکرد، شناسایی زمینه های بهبود و نظارت بر موفقیت استراتژی یک سازمان هستند.
ممکن است جستجو در میان داده‌ها و تصمیم‌گیری اینکه کدام شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI  برای تصمیم‌گیری مهم‌تر و مفید هستند، دشوار باشد. زیرا به نظر می‌رسد که کسب ‌و کارها هر روز اطلاعات بیشتری را جمع ‌آوری می‌کنند. اقدامات زیر باید قبل از شروع به جمع آوری داشبوردها یا گزارش های شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI در نظر بگیریم:
 
1. درباره اهداف و استراتژی ها با همکاران تجاری بحث کنید
شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI به همان اندازه که برای کاربران مفید هستند، مفید هستند. قبل از جمع‌آوری گزارش‌های شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI، اهدافی را که شما و شریک تجاری‌تان امیدوارید به آنها برسید، مشخص کنید.
 
 
نحوه نگارش گزارش شاخص های کلیدی عملکرد KPI دکتر امیر محمد شهسوارانی
 
 
2. پیش نویس مشخصات شاخص‌ کلیدی عملکرد KPIهای SMART
شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI باید محدود شده و به اندازه‌گیری‌های SMART مرتبط شوند، که عبارت از معیارهای مشخص، قابل اندازه‌گیری، قابل دستیابی، واقع‌بینانه و محدود به زمان هستند. شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI غیرواقعی، مبهم و دشوار برای تشخیص فایده ای ندارند.
در عوض، روی تکمیل الزامات اختصاری SMART و استفاده از دانشی که از قبل در دسترس شماست، تمرکز کنید.
 
3. سازگار باشید.
آماده باشید تا مسائل جدید کسب و کار به وجود بیاید و در هنگام گردآوری گزارش های شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI، سایر حوزه ها مورد توجه بیشتری قرار گیرند.
شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI باید با تغییر ارقام، معیارها و اهداف خاص برای انعکاس تغییرات عملیاتی، با تغییر نیازهای کسب ‌و کار و مصرف ‌کنندگان سازگار شوند.
 
4. از کاربران زیاد خودداری کنید.
گنجاندن هرچه بیشتر شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI در یک گزارش می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد که کاربران گزارش را با داده‌ها پراکنده کند.
اما با این کار، در نهایت درک شاخص‌های کلیدی عملکرد KPI چالش برانگیز می شود و تصمیم گیری در مورد اینکه کدام معیارها باید به آن توجه شود دشوارتر می گردد.
 

   
نقل‌قول

ارسال یک پاسخ

نام نویسنده

ایمیل نویسنده

عنوان *

پیش‌نمایش 0 رونوشت ذخیره شد
اشتراک:

خوش آمدید!

وارد ناحیه کاربری خود شوید

ایجاد حساب جدید!

برای ثبت نام فرم های زیر را پر کنید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای بازنشانی رمز عبور خود وارد کنید.