پرسش های متداول

در بخش “پرسش های متداول” شما عزیزان می توانید پرسش های متداول و سوالات اصلی خود در زمینه های مختلف حوزه های روانشناسی، جامعه شناسی، اقتصاد، علوم اعصاب، جراحی مغز و اعصاب، ورزش، فارکس، بورس، برنامه نویسی، طراحی سایت، SEO، دیجیتال مارکتینگ، هوش مصنوعی و ارزهای دیجیتال بپرسید و پاسخ های پرسش های متداول که دیگران پیشتر پرسیده اند را نیز ملاحظه بفرمایید.

در صورت تمایل می توانید پرسش های متداول ذهنی خود در مورد موضوعات مختلف را حسب دسته بندی کلی و نیز زیر عنوان های پرسش و پاسخ اختصاصی آن درج بفرمایید. در نظر داشته باشید که به طور معمول 1-3 روز کاری ممکن است حسب تعطیلات و یا قطعی اینترنت زمان برای پاسخگویی به شما عزیزان لازم باشد.

اما نگران نباشید. ما اینجا هستیم تا به پرسش های متداول شما در زمینه های مختلف کسب و کار و زندگی روانشناختی و اجتماعی بهترین پاسخ ها را به صورت رایگان ارائه دهیم

دکتر امیر محمد شهسوارانی جامعه شناس و روانشناس انستیتو رزا مایند IPBSES به همراه سایر همکاران خود سعی می کنند تا به سوالات شما در اولین فرصت ممکن و با سرعت بالا پاسخ دهند.

در صورتی که تخصص و توانایی پاسخگویی به پرسش های متداول را دارید، می توانید با ما تماس بگیرید تا شما را به عنوان یکی از دبیران سرویس متناسب با تخصصتان قرار دهیم. از این طریق می توانید تخصص و دانش خود را با دیگران به اشتراک گذارده و نیز به شکلی موثر و نیرومند خود را در فضای مجازی معرف و مطرح نمایید.

موضوعات مورد بررسی در پرسش های متداول:

آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

چگونه می توانیم خودتحریکی Autoeroticism را در جلسات روان درمانی ادغام کنیم؟

1 ارسال ها
1 کاربران
0 Reactions
188 نمایش‌
دکتر امیر محمد شهسوارانی
(@amshahi)
Noble Member Admin
عضو شده: 3 سال قبل
ارسال‌: 406
شروع کننده موضوع  
خودتحریکی autoerotism  به تمرین درگیر شدن در خودتحریکی جنسی یا خود لذتی اشاره دارد. خودتحریکی autoerotism  شامل فعالیت های جنسی است که معمولاً به تنهایی انجام می شوند (مانند خودارضایی). اصطلاح خودتحریکی autoerotism اغلب برای تاکید بر تمرکز بر لذت از خود بدون دخالت شریک جنسی استفاده می شود.
به گفته دکتر امیر محمد شهسوارانی عصب روانشناس، ادغام خودتحریکی Autoeroticism در جلسات روان درمانی مستلزم بررسی دقیق، دستورالعمل های اخلاقی و رویکرد مراجع محور است.
در ادامه با هم چند شیوه برای تلفیق از طریق آنها خودتحریکی Autoeroticism در روان درمانی یا سایکوتراپی psychotherapy را با هم بررسی می نماییم:
 
1. آموزش روانی:
با ارائه آموزش روانی در مورد خودتحریکی Autoeroticism و ​​مزایای بالقوه آن شروع کنید. در مورد جنبه های مختلف خودکاوی، لذت از خود و نقش آن در رضایت جنسی همسران بحث کنید.
هرگونه تصور غلط و یا رفتارهای غیر اخلاقی و غیردینی را برطرف کنید، این عمل را امری ضروری برای درمان توضیح داده و بر اهمیت رضایت، مراقبت از خود و مرزهای شخصی تأکید نمایید.
 
2. ارزیابی و تعیین هدف:
ارزیابی نگرانی‌های جنسی، اهداف و سطح راحتی مراجع را با بحث و تمرین خودتحریکی Autoeroticism در چهارچوب درمان روابط زناشویی انجام دهید. اهداف درمانی را به طور مشترک با نیازها و خواسته های مراجع تنظیم کنید. بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود که مراجع احساس قدرت و کنترل بر فرآیند درمانی خود می کند.
 
3. کاوش در تکنیک‌های خودتحریکی Autoeroticism:
بسته به سطح راحتی مراجع و اهداف درمانی، تکنیک‌ها و شیوه‌های مختلف خودتحریکی Autoeroticism را بررسی و بحث کنید. این کار می‌تواند شامل ارائه اطلاعات در مورد روش‌های مختلف خودتحریکی Autoeroticism  درمانی، استفاده از ابزارهای درمان جنسی sex toys در صورت لزوم، یا راهنمایی مراجع از طریق تمرین‌های خودتحریکی Autoeroticism مبتنی بر ذهن آگاهی برای زناشویی درمانی باشد.
 
4. تمرینات تمرکز حسی:
تمرینات تمرکز حسی را می توان به عنوان راهی برای افزایش آگاهی بدن، لذت و صمیمیت در زناشویی درمانی معرفی کرد. این تمرینات شامل کاوش تدریجی و لمس قسمت های مختلف بدن، تمرکز بر احساسات تجربه شده به جای هرگونه فعالیت جنسی هدفمند است. این کار می تواند به مراجعان کمک کند تا ارتباط عمیق تری با بدن خود ایجاد کنند و درک بیشتری از خواسته ها و مرزهای خود ایجاد کنند.
 
چگونه می توانیم خودتحریکی Autoeroticism را در جلسات روان درمانی ادغام کنیم؟ دکتر امیر محمد شهسوارانی
 
5. تکالیف خانگی:
تکالیف مربوط به خودتحریکی Autoeroticism را می توان بین جلسات درمانی برای حمایت از پیشرفت مراجع و بهبود رابطه بین همسران ارائه داد. این تمرینات ممکن است شامل یادداشت در مورد تجربیات آنها، آزمایش با تکنیک های مختلف یا کاوش در تخیلات آنها باشند. این تکالیف باید متناسب با سطح راحتی مراجع و اهداف درمانی و در راستای افزایش فرزندآوری باشند.
 
6. پردازش هیجانی و ارتباط:
در مورد احساسات، افکار و باورهایی که در طی تمرینات خودتحریکی Autoeroticism به وجود می آیند، بحث و بررسی کنید. ارتباط باز و بدون قضاوت در مورد تجربیات مراجع را تشویق کنید و به او کمک کنید تا احساساتی که ممکن است ظاهر شود را پردازش کند. این کار می تواند بازتاب خود، پذیرش خود و درک عمیق تر از تمایلات جنسی آنها را نسبت به همسرانشان تسهیل کند.
 
7. ادغام با اهداف درمانی گسترده تر:
بحث های خودتحریکی Autoeroticism را با اهداف و موضوعات درمانی دیگر، مانند تصویر بدن، عزت نفس، مهارت های ارتباطی، یا بهبودی آسیب دیده، ادغام کنید. خودتحریکی Autoeroticism را می توان به عنوان ابزاری در زمینه بزرگتر بهزیستی و رشد کلی مراجع در روابط زناشویی و فرزندآوری در نظر گرفت.
 
نکات مهم برای کاربرد خودتحریکی Autoeroticism در تراپی
برای درمانگران ضروری است که در تراپی مرزهای حرفه ای خود را حفظ کنند، به استقلال مراجع و همسرش احترام بگذارند، و مرتباً سطح راحتی و پیشرفت او را ارزیابی کنند.
علاوه بر این، درمانگران باید به طور مداوم در توسعه حرفه ای خود مشارکت کنند تا اطمینان حاصل کنند که دانش و مهارت های لازم برای رسیدگی به نگرانی های جنسی مراجع و همسرش را به شیوه ای حمایتی و اخلاقی دارند.
 

   
نقل‌قول

ارسال یک پاسخ

نام نویسنده

ایمیل نویسنده

عنوان *

پیش‌نمایش 0 رونوشت ذخیره شد
اشتراک:

خوش آمدید!

وارد ناحیه کاربری خود شوید

ایجاد حساب جدید!

برای ثبت نام فرم های زیر را پر کنید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای بازنشانی رمز عبور خود وارد کنید.