پرسش های متداول

در بخش “پرسش های متداول” شما عزیزان می توانید پرسش های متداول و سوالات اصلی خود در زمینه های مختلف حوزه های روانشناسی، جامعه شناسی، اقتصاد، علوم اعصاب، جراحی مغز و اعصاب، ورزش، فارکس، بورس، برنامه نویسی، طراحی سایت، SEO، دیجیتال مارکتینگ، هوش مصنوعی و ارزهای دیجیتال بپرسید و پاسخ های پرسش های متداول که دیگران پیشتر پرسیده اند را نیز ملاحظه بفرمایید.

در صورت تمایل می توانید پرسش های متداول ذهنی خود در مورد موضوعات مختلف را حسب دسته بندی کلی و نیز زیر عنوان های پرسش و پاسخ اختصاصی آن درج بفرمایید. در نظر داشته باشید که به طور معمول 1-3 روز کاری ممکن است حسب تعطیلات و یا قطعی اینترنت زمان برای پاسخگویی به شما عزیزان لازم باشد.

اما نگران نباشید. ما اینجا هستیم تا به پرسش های متداول شما در زمینه های مختلف کسب و کار و زندگی روانشناختی و اجتماعی بهترین پاسخ ها را به صورت رایگان ارائه دهیم

دکتر امیر محمد شهسوارانی جامعه شناس و روانشناس انستیتو رزا مایند IPBSES به همراه سایر همکاران خود سعی می کنند تا به سوالات شما در اولین فرصت ممکن و با سرعت بالا پاسخ دهند.

در صورتی که تخصص و توانایی پاسخگویی به پرسش های متداول را دارید، می توانید با ما تماس بگیرید تا شما را به عنوان یکی از دبیران سرویس متناسب با تخصصتان قرار دهیم. از این طریق می توانید تخصص و دانش خود را با دیگران به اشتراک گذارده و نیز به شکلی موثر و نیرومند خود را در فضای مجازی معرف و مطرح نمایید.

موضوعات مورد بررسی در پرسش های متداول:

آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

کاربردهای خودتحریکی Autoeroticism در روان درمانی: بخش 2

1 ارسال ها
1 کاربران
0 Reactions
114 نمایش‌
دکتر امیر محمد شهسوارانی
(@amshahi)
Noble Member Admin
عضو شده: 3 سال قبل
ارسال‌: 405
شروع کننده موضوع  
خودتحریکی autoerotism به تمرین درگیر شدن در خودتحریکی جنسی یا خود لذتی اشاره دارد. خودتحریکی autoerotism شامل فعالیت های جنسی است که معمولاً به تنهایی انجام می شوند (مانند خودارضایی). اصطلاح خودتحریکی autoerotism اغلب برای تاکید بر تمرکز بر لذت از خود بدون دخالت شریک جنسی استفاده می شود.
به گفته دکتر امیر محمد شهسوارانی عصب روانشناس، در اینجا چند نکته اضافی در مورد خودتحریکی Autoeroticism و ​​کاربردهای آن در روان درمانی وجود دارد:
 
1. توانمندسازی جنسی و اعتماد به نفس:
خودتحریکی Autoeroticism می تواند به توانمندسازی و اعتماد به نفس جنسی کمک کند. با کاوش و درک بدن و پاسخ های جنسی خود، افراد می توانند حس عاملیت و مالکیت بر تجربیات جنسی خود را ایجاد کنند.
این کار می تواند منجر به افزایش اعتماد به نفس در روابط صمیمانه و بهبود ارتباط با شرکای جنسی شود.
 
2. درمان اختلالات جنسی:
خودتحریکی Autoeroticism می تواند یک جزء مفید در درمان اختلالات جنسی مختلف باشد. به عنوان مثال، افراد مبتلا به بیماری هایی مانند اختلال نعوظ یا واژینیسموس ممکن است از درگیر شدن در تکنیک های خودتحریکی Autoeroticism به عنوان بخشی از یک برنامه درمانی جامع بهره مند شوند.
این امر می تواند به افراد کمک کند تا با بدن خود راحت تر شوند و اضطراب یا فشار عملکرد را کاهش دهد.
 
 
کاربردهای خودتحریکی Autoeroticism در روان درمانی: بخش 2 دکتر امیر محمد شهسوارانی 
 
3. بهبودی تروما:
خودتحریکی Autoeroticism می تواند در بهبود و بهبود تروما نقش داشته باشد. برای افرادی که آسیب های جنسی را تجربه کرده اند، درگیر شدن در لذت از خود می تواند راهی برای بازیابی و بازتعریف تمایلات جنسی خود بر اساس شرایط خود باشد.
خودتحریکی Autoeroticism می تواند به بازگرداندن حس ایمنی، کنترل و لذت در بدن آنها کمک کند. با این حال، مهم است که به این موضوع با احتیاط و تنها تحت راهنمایی یک تروما درمانگر آموزش دیده نزدیک شوید.
 
4. رابطه با میل و لذت:
خودتحریکی Autoeroticism می تواند به افراد کمک کند امیال و منابع لذت خود را کشف و درک کنند. این به آنها اجازه می دهد تا بین خواسته های واقعی خود و انتظارات اجتماعی یا بیرونی تفاوت قائل شوند.
این خودآگاهی می تواند در تقویت روابط صمیمی سالم تر و رضایت بخش تر باشد.
 
5. ذهن آگاهی و ارتباط بدن:
درگیر شدن در فعالیت های خودتحریکی Autoeroticism می تواند نوعی تمرین ذهن آگاهی باشد که ارتباط عمیق تری بین ذهن و بدن ایجاد می کند.
با تمرکز بر لحظه حال و احساسات درون بدن، افراد می توانند آگاهی بیشتری از تجربیات فیزیکی و عاطفی خود پرورش دهند. این می تواند رفاه کلی و صمیمیت خود را افزایش دهد.
 
جمع بندی
توجه به این نکته مهم است که ادغام خودتحریکی Autoeroticism در روان درمانی باید در چارچوب مشتری محور و مبتنی بر رضایت انجام شود.
درمانگران باید فضایی امن و بدون قضاوت برای مراجع ایجاد کنند تا تجربیات جنسی خود را مورد بحث و بررسی قرار دهند.
علاوه بر این، درمانگران در کاربرد خودتحریکی Autoeroticism باید به دستورالعمل های اخلاقی پایبند باشند، مرزهای حرفه ای را حفظ کنند و به ارزش های فرهنگی و شخصی مرتبط با تمایلات جنسی احترام بگذارند.
 

   
نقل‌قول

ارسال یک پاسخ

نام نویسنده

ایمیل نویسنده

عنوان *

پیش‌نمایش 0 رونوشت ذخیره شد
اشتراک:

خوش آمدید!

وارد ناحیه کاربری خود شوید

ایجاد حساب جدید!

برای ثبت نام فرم های زیر را پر کنید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای بازنشانی رمز عبور خود وارد کنید.