روان‌درمانی روان‌پویشی (PDT): سودمندی‌ها و موانع

روان‌درمانی روان‌پویشی (PDT)

پژوهشگران دانشگاه پزشکی ییل ایالات متحده امریکا در نوشتاری مروری به بررسی وضعیت فعلی نظام‌های روان‌درمانی روان‌پویشی (PDT)، میزان بازدهی، و چالش‌های موجود در گسترش این شیوه‌های روان‌درمانی پرداختند. مکاتب فعلی روان‌درمانی روان‌پویشی با بهره‌گیری از مفاهیم اولیه و پایه روانکاوی و ترکیب آن با مباحث نوین علمی و روان‌درمانی به تسریع فرآیند روان‌درمانی در زمانی بسیار کوتاه (بین ۳ تا ۴۰ جلسه) پرداخته‌اند.

 

👈🏻📚 بر اساس این بررسی:

  1. روان‌‎درمانی روان‎پویشی (PDT) درمانی سودمند و مقرون به صرفه است که سرعت عمل بالایی در حل مشکلات درون‌روانی مراجعان بخش سلامت روان دارد.
  2. تصورات قالبی همچون داغ ننگ مراجعه به روان‌درمانگر، مشکلات بیمه‌ها برای پوشش دادن هزینه‌های روان‌درمانی، سوگیری روان‌درمانگران و نیز مراجعان به سمت مصرف دارو بجای روان‌درمانی، و مترادف دانستن PDTهای فعلی با روانکاوی کلاسیک عامل‌های مهم دور ماندن مردم از روان‎‌درمانی روان‌پویشی می‌شوند.
  3. لازم است متحصصان سلامت روان که رویکرد روان‌پویشی دارند، به تشریح و تببین جنبه‌های مختلف و سودمندی‌های این سبک روان‌درمانی برای کارشناسان بیمه، مسئولان، و نیز سطح عمومی جامعه (بویژه مراجعان به بخش‌های بهداشت روان) ببردازند.
  4. متخصصان PDT لازم است با انجام پژوهش‌های مقایسه‌ای، فراتحلیل، و پژوهش‌های آزمایشی، کارآیی و عوامل مختلف دخیل در PDT را به شکلی دقیق برای سایر متخصصان و نیز عامه مردم مشخص نمایند.
  5. رویکرد عصب‌روانشناختی و بررسی نوروفیزیولوژی مغز در تبیین سازوکارهای PDT و تسریع فرآیند روان‌درمانی مراجعان، کمک شایانی به فراگیر شدن این شیوه در بین مراجعان روان‌درمانی خواهد شد.
  6. لازم است موسسات و سازمان‌های متولی آموزش و نظارت روان‌درمانی روان‌پویشی به متخصصان این حوزه روش‌های درست معرفی و دفاع از سودمندی‌های PDT را آموزش دهند.

 

Advocacy for Psychodynamic Psychotherapy: Challenges and Benefits

KEY POINTS

🔑Psychodynamic psychotherapy, also called psychodynamic therapy (PDT), is an effective and cost-effective mental health treatment.

🔑🔑An array of factors, such as stigma, managed care reimbursement practices, and a bias toward pharmacotherapy, create barriers for patients to access PDT.

🔑🔑🔑To improve access to PDT, psychiatrists have a responsibility to advocate for changes in the current and future financial, regulatory, and attitudinal systems.

🔑🔑🔑🔑Psychiatrists have not been trained in advocacy skills and face additional challenges to advocacy.

🔑🔑🔑🔑🔑Requisite advocacy skills and an approach to advocacy for PDT are described.

 

Keywords

Advocacy, Psychodynamic psychotherapy, Psychodynamic therapy, Challenges, Advocates.

 

لینک منبع پیشنهادی برای مطالعه بیشتر 👇🏻(further reading)👇🏻

 

✅(در صورت جذابیت و علاقمندی به موضوع، مطلب را برای دیگران نیز بازنشر فرمایید).

📢کانال تلگرام

🍃🌹🌸💐🌸🌹🍃

https://t.me/DrAmirMohammadShahsavarani

بازدیدها: 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *