علوم زیستی موضوعات بدنی و جسمیعلوم ورزشی روانشناسی ورزش و تربیت بدنی

Round Buttocks Ass: 3 روش سفت کردن باسن برای بارداری

عضلات باسن یا عضلات سرینی که به طور تخصصی به آن Round Buttocks Ass یا Gluteal گفته می شود شامل عضلاتی هستند که در محدوده بالای لگن و پشت پا شروع شده و تا یک سوم بالایی استخوان ران می رسند. این عضلات نقش های مهمی در زندگی ما ایفا می کنند.

می توان گفت مهمترین نقش عضلات باسن برای زنان، حفظ سلامت مادر و پیشگیری از سقط جنین است. بنابراین سفت کردن و تقویت عضلات باسن Round Buttocks Ass امری حیاتی در سلامت بارداری است.

عضلات باسن Round Buttocks Ass

عضلات سرینی Round Buttocks Ass از نقش بسیار مهمی در حفظ راستای طبیعی قامت و همچنین جریان اجرای اکثر حرکات پایه برخوردار هستند و همچنین فشار را از روی ناحیه کمر بر می دارند.

بنابراین اگر مشکلی در ناحیه کمر دارید ساخت عضلات سرینی قوی برایتان اهمیت دو چندانی خواهد داشت متعصفانه اکثر مردم در تمام طول روز در محل کار فقط روی باسن شان می نشینند و اصلا از این عضلات استفاده نمی کنند بنابراین این عضلات روز به روز ضعیف تر می شوند.

نکته بسیار مهمی که در عضلات باسن Round Buttocks Ass باید به آن توجه نمود این است که متاسفانه امروزه تنها دیدگاه جذابیت جنسی آن در زنان مورد توجه است. در حالی که این مجموعه عضلات اهمیت بسیار زیادی برای سلامت جسمانی و روانی زنان دارند.

بسیاری از زنانی که دچار مشکلات کمر درد، زانو درد و انحراف مفصل زانو (پاهای پرانتزی) می شوند به دلیل این است که فرم عضلات باسن Round Buttocks Ass آنها درست نیست. یا اینکه با انجام تمرینات غلط، عضلات باسن Round Buttocks Ass خود را از آناتومی و کارکرد درست خارج کرده اند.

افزون بر این، تقویت عضلات باسن Round Buttocks Ass کمک بسیار زیادی به سلامت زنان در دوره بارداری و زایمان طبیعی دارد. تحقیقات بسیار زیادی نشان داده اند که نیرومندی و فرم درست عضلات باسن Round Buttocks Ass زنان باردار هم دردهای کمر و دردهای عضلانی دوره بارداری را کاهش می دهند و هم کمک زیادی به راحتی زایمان طبیعی می نمایند.

به همین دلیل، لازم است تمرینات درست برای سفت کردن عضلات باسن Round Buttocks Ass در برنامه ورزشی روزانه افراد به ویژه خانم ها گنجانیده شوند.

انجمن های علمی و تخصصی ورزش و حرکات اصلاحی

دسته بندی عضلات باسن Round Buttocks Ass

مهم‌ترین عضلاتی که در لگن هستند عبارتند از:

الف) فلکسورهای لگن

عضلات فلکسور لگن در Round Buttocks Ass ، پنج عضله هستند که در لگن خاصره قرار گرفته‌اند و مفصل گوی و کاسه لگن را احاطه کرده‌اند و به پاها یا بالاتنه وصل می‌شوند. این مجموعه عضلات فلکسور لگن شامل راست رانی، کشنده نیام پهن، تهیگاهی، مازویی و مازویی بزرگ هستند.

عضلات فلکسور لگن در عملکرد فلکشن یا خم‌کردن لگن نقش دارند. به عنوان نمونه، بالا ‌آوردن زانوها یا تاب ‌دادن پا از مرحله اکستنشن پا به جلو و همچنین هم‌ترازی پاها و لگن خاصره طی دویدن. عضلات فلکسور لگن از Round Buttocks Ass همچنین به شما اجازه می‌دهند تا زانویتان را بالاتر از لگن بیاورید.

برای مثال، عضلات اطراف لگن‌های شما، مکانیک زانو را تنظیم می‌کنند بنابراین، اگر عضلات ضعیف فلکسور داشته باشید، احتمال تجربه مصدومیت‌هایی نظیر مصدومیت زانوی دونده ها و سندروم ایلیوتیبیال باند افزایش می‌یابد. هم چنین حین بارداری مشکلاتی نظیر دردهای شدید، نیاز به استراحت مطلق و خالی کردن زانو زیاد پیش خواهد آمد.

ب) عضلات نزدیک‌کننده لگن

مسئولیت این عضلات، چرخاندن پاها به داخل و عبور پاها از مرکز بدن است. عضلات نزدیک‌کننده لگن از نزدیک‌کننده کوتاه، نزدیک‌کننده دراز، نزدیک‌کننده بزرگ، نواری و شانه‌ای تشکیل شد‌ه‌اند.

پ) سرینی‌ها

معمولا عضلات سرینی به اسم عضلات باسن Round Buttocks Ass هم شناخته می‌شوند. عضله سرینی بزرگ، سرینی میانه، سرینی کوچک، کشنده نیام پهن گروه عضلانی سرینی را تشکیل می‌دهند.

این عضلات باسن Round Buttocks Ass نقش خیلی مهمی در بیشتر فعالیت‌ها از بازکردن پاها به عقب گرفته تا حرکت پاها به کناره‌ها و چرخش خارجی پاها را بر عهده دارد.

این عضلات در واقع به اکستنسورهای لگن نیز مشهور هستند. چون به بازشدن لگن کمک می‌کنند. در مرحله فرود پا روی زمین و تا زمانی که پا از زمین بلند می‌شود و برای تاب به جلو آورده می‌شود، عضلات فلکسور و بازکننده لگن درگیر می‌شوند.

اما هنگام بردن پا به عقب یا بازشدن لگن، عضلات بازکننده درگیر می‌شوند. به محض اقدام برای تاب پا به جلو، عضلات فلکسور نیز شروع به فعال‌شدن می‌کنند. به عبارتی، این عضلات شاه کلید حرکات درست و سریع باسن Round Buttocks Ass محسوب می شوند.

تمرینات تقویت عضلات باسن Round Buttocks Ass

داشتن عضلات سرینی عالی ازجمله اهداف بسیاری از افرادی است که قصد دارند به تناسب ‌‌اندام دست یابند. همه‌ خانم ‌ها می‌ خواهند باسنی سفت و خوش قواره داشته باشند. تقریباً هر روزه مربیان بدن سازی، تناسب اندام، و متخصصان ورزش پیام های فراوانی دریافت می‌ کنند که در آن از ایشان پرسیده شده چطور می‌توانند باسن خود را سفت کنند و به آن شکل دهند.

اگر چه تقویت عضلات باسن Round Buttocks Ass به راحتی پیدا کردن یک تمرین خاص نیست؛ اما تمریناتی هستند که می‌ توانید با انجام آنها به سمت داشتن باسنی سفت و خوش فرم پیش بروید. در این مطلب با این تمرینات آشنا خواهید شد.

امروزه در بسیاری از شبکه ‌های اجتماعی از جمله فیسبوک و اینستاگرام شاهد صفحاتی هستیم که در آنها افراد بی تجربه توصیه هایی را ارائه می‌‌دهند و این امر منجر شده است که افراد تمرینات را به طور نامناسب انجام دهند.

بدون شک تمرینات متعددی را برای تقویت عضلات باسن Round Buttocks Ass در شبکه های اجتماعی مشاهده کرده ‌‌اید، اما اغلب آنها منجر به دستیابی به هدف نمی‌‌شوند و تنها به کمر شما آسیب می زنند.

احتمالاً سال ‌های زیادی است که تمرینات خاصی را برای تقویت عضلات باسن Round Buttocks Ass انجام داده ‌اید، اما حالا بدنبال تمرینی متفاوت می گردید. در ادامه ما این ۳ تمرین را پیشنهاد می‌دهیم، راه‌هایی عالی برای شروع روتین سفت کردن و تقویت تقویت عضلات باسن Round Buttocks Ass و یا سرعت دادن به پیشرفتان به سمت باسنی خوش فرم و بدنی سالمی

اگرچه بسیاری از افراد به دنبال عضلات سرینی فوق‌‌العاده هستند، اغلب آن‌ها با روش تمرین مناسب برای دستیابی به آن‌ها آشنا نیستند. با استفاده از این تمرینات، در کنار رسیدن به تناسب اندام و تقویت عضلات باسن Round Buttocks Ass، دوره بارداری و زایمان بسیار راحت و بی دردسری را تجربه خواهید کرد

Round Buttocks Ass: ۳ روش سفت کردن باسن برای بارداری
Round Buttocks Ass: ۳ روش سفت کردن باسن برای بارداری

3. از اسکات سنگین نترسید

 

خانم ها از اسکات زدن برای تقویت عضلات باسن Round Buttocks Ass می ترسند. اکثر آنها فکر می کنند این تمرین پاهایشان را حجیم و بزرگ می کند. اما طبق پژوهش های صورت گرفته ورزشی، شما بانوان محترم واقعاً احتیاج دارید تا بر روی عضلاتتان فشار بیشتری از حالت عادی بیاورید تا اینکه در پاها و باسنتان تغییری مشاهده کنید.

انجام اسکات سنگین و یا پرس پا  تحت نظر مربیان حرفه ای برای تقویت عضلات باسن Round Buttocks Ass یک روش خوب برای وارد آوردن این فشار است.

Round Buttocks Ass: ۳ روش سفت کردن باسن برای بارداری
Round Buttocks Ass: ۳ روش سفت کردن باسن برای بارداری

2. بالا رفتن جنبشی

به احتمال زیاد نزدیک خانه‌ شما تعداد زیادی پارک وجود دارد. معمولاٌ در آنها وسایل ورزشی و فضاهایی برای دویدن وجود دارند. سعی کنید در این پارک ها جاهایی برای بالا رفتن پیدا کنید تا منجر به تقویت عضلات باسن Round Buttocks Ass شما شود.

به عنوان نمونه، در هر پارکی حداقل چند تا نیمکت و تعدادی میز وجود دارد. بعضی از آنها هم دو سطحی‌ هستند. ممکن است در حین دویدن لبه‌ جوی آب، پل، پله و چیزهای دیگری هم پیدا کنید.

حتی جدول هایی که برای محوطه سازی و فاصله گذاری بین فضای سبز و محوطه پارک استفاده می شوند مناسبند. چنین جاهایی برای استفاده در تقویت عضلات باسن Round Buttocks Ass نامحدودند. تا زمانی که مکان مورد نظرتان ثابت باشد، برای تمرین ما خوب است.

برای تقویت عضلات باسن Round Buttocks Ass دور پارک بدوید و هر سطحی که پیدا کردید، چند بار بر روی آن بالا و پایین بروید. به این شکل که یک پایتان را بر روی سطح مورد نظر گذاشته، با یک فشار بدنتان را بالا بکشید و پای دیگر را همانند پای قبلی بالا بکشید.

Round Buttocks Ass: ۳ روش سفت کردن باسن برای بارداری
Round Buttocks Ass: ۳ روش سفت کردن باسن برای بارداری

1. دویدن در سر بالایی

قطعاً یکی از بهترین تمریناتی که می‌توانید توسط آن باسن و کلا پایین تنه‌تان را سفت کنید و به آن شکل دهید، این است که در سر بالایی بدوید!

شیب سربالایی‌ها باعث بوجود آمدن مقاومت مبهوت کننده‌ای در برابر نیروی شما می‌شود. در راستای تقویت عضلات باسن Round Buttocks Ass، حین دویدن در سربالایی زاویه‌ای که بدنتان در آن قرار می‌گیرد، باعث می‌شود عضلات ران و باسن شما تحت فشار قرار بگیرند.

این تمرین، همچنین بعنوان یک تمرین چربی سوز قوی و عالی نیز به حساب می‌آیند! روی هم رفته این تمرین، یکی از تمرینات پایین تنه‌ مورد علاقه‌ تمامی مربیان حرفه ای فیتنس است.

نتیجه گیری تمرینات Round Buttocks Ass

این سه تمرین، تمریناتی قوی هستند که واقعا در پیشرفت شما برای تقویت عضلات باسن Round Buttocks Ass و رسیدن به باسنی سفت و خوش قواره تاثیر می‌گذارند. به این ترتیب شما در کنار حفظ تناسب اندام و سلامت جسمانی، می توانید مطمئن باشید بارداری برای شما ایمن خواهد بود.

در پایان فقط حواستان باشد که یک رژیم غذایی سالم داشته باشید و تمرینات هوازی تان را نیز رها نکنید. چون تمرینات تقویت عضلات باسن Round Buttocks Ass بدون رژیم غذایی سالم ارزشی ندارند. رژیم غذایی مدیترانه ای به طور قطع یکی از بهترین گزینه ها می باشد.

دکتر امیر محمد شهسوارانی

دکتر امیر محمد شهسوارانی؛ جامعه شناس/ روانشناس عضو نظام روانشناسی ایران، کانادا، ایالات متحده امریکا، و سوئد ارائه خدمات مشاوره فردی، گروه و سازمانی مجری پروژها های مدیریت منابع انسانی سازمان ها، استخدامی، ارزشیابی های ادواری پرسنلی، و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا